نمایش از پنج شنبه, 30 بهمن 1393 16:37
پرینت

 

www.organiccenter.ir.gavahi copy

 

با توجه به افزایش استفاده از مواد شیمیایی در محصولات کشاورزی طی سال‌های اخیر و نگرانی حاصل از تبعات مصرف این مواد، چند سالی است که کاشت و تولید محصولات سالم و ارگانیک و ترویج این روش در دستور کار مسئولان دولتی و جهاد کشاورزی قرار گرفته و طرح‌هایی نیز برای افزایش این نوع محصولات ارائه، تدوین و اجرایی شده است.
با توجه به اینکه این روزها تب مصرف غذاهای ارگانیک در میان مردم، سوپرمارکت‌ها و میوه‌فروشی‌ها بالا گرفته است، پرسش اینجاست که چه عامل‌هایی مبین تفاوت محصولات ارگانیک با محصولات غیر ارگانیک می‌باشند؟


مختصری از روند تولید تا عرضه محصولاتی که تحت عنوان سالم و ارگانیک در بازار عرضه می‌شوند:

در ابتدا تولیدکنندگانی که محصولات خود را بر اساس استانداردها (که جهت تولید محصولات سالم: استانداردهای عملیات خوب کشاورزی GAP، و تولید محصولات ارگانیک: استاندارد ملی ایران به شماره 11000 می‌باشند) تولید نموده‌اند، درخواست خود را به شرکت‌های بازرسی مربوطه که دارای گواهینامه معتبر از سازمان تائید صلاحیت ایران می‌باشند، اعلام داشته و این شرکت‌ها موظف به بازرسی از منطقه و محصولات تولیدی می‌باشند که متعاقب این بازرسی‌ها در صورت تائید، گزارش و گواهی بازرسی را صادر می‌نمایند.

• مطالب فوق موکد آن است که، مهم‌ترین و موثرترین عامل جهت تشخیص محصولات ارگانیک از غیر ارگانیک، داشتن گواهینامه معتبر از شرکت‌های بازرسی دارای تائید صلاحیت بوده و بایستی مورد توجه قرار گیرد.

• لازم به ذکر انجمن‌های فعال در عرصه محصولات ارگانیک خصوصی بوده و حق هیچگونه بازرسی و صدور گواهینامه را ندارند و طبق مطالب مذکور، این امر تنها به شرکت‌های بازرسی دارای گواهینامه معتبر از سازمان تائید صلاحیت ایران واگذار گردیده است.


خبرگزاری گوکرن