نمایش از دوشنبه, 18 اسفند 1393 12:13
پرینت

 حضور شرکت گوکرن در پنجمین جشنواره علم تا عمل

 

ارائه طرح "تولید تخم مرغ و زعفران ارگانیک" از سوی شرکت گوکرن موجب برگزیده شدن این طرح جهت حضور در پنجمین جشنواره علم تا عمل ریاست جمهوری گردید.


این جشنواره و نمایشگاه با حضور مخترعین، مکتشفین و نوآوران عرصه های مختلف علمی در مورخ 3 لغایت 7 اسفند ماه 93 در مصلای امام خمینی تهران با حضور کلیه ی استان‌های سراسر کشور برگزار گردید.
هدف اصلی این دوره از نمایشگاه و جشنواره به تصویر کشیدن توان فناوری استان‌های مختلف در اقتصاد دانش بنیان است. بدین منظور پنجمین نمایشگاه و جشنواره در سه سطح شرکت کنندگان در نمایشگاه، برگزیدگان استانی و برگزیدگان ملی و همچنین طرح‌های کلان ملی منتخب فناوری و طرح‌های برجسته ستادهای توسعه فناوری برگزار شد.
جشنواره امسال در دو بخش جشنواره علم تا عمل و بخش نمایشگاهی برگزار شد که در بخش جشنواره‌ای طرح های فناورانه را که از استان‌های سراسر کشور توسط کمیته های منتخب استانی معرفی گردید به رقابت گزارده شد و در بخش نمایشگاهی نیز تعداد بیشتری از واحدهای فناوری که توانسته بودند با توسعه محصول، موضوع تبدیل ایده به پدیده و ثروت زایی از دانش فنی و علم را با یک رونق بیشتری دنبال کنند عرضه شد.


در اين جشنواره از بين ۲۰ طرح برگزيده استاني راه يافته به پنجمين نمايشگاه و جشنواره ملي علم تا عمل معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، ۵ طرح از مركز رشد فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) به عنوان طرح هاي برگزيده انتخاب گرديد. در این میان شرکت گوکرن که جزء یکی از شرکت های دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان(اصفهان) می باشد نیز توانست با همراهی کاروان منتخبین استان اصفهان و حمایت استانداری و حضور معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداری اصفهان در این جشنواره حضور به عمل رساند و اقدام به معرفی طرح خود نماید.
در این نمایشگاه، فناوری ها و محصولات علمی ارائه شده از تمامی استان های کشور که تجاری سازی شده یا در آستانه آن قرار دارند، در معرض دید عموم قرار داده شدند.

Gokarn co dar jashnvare elm ta amal 93


لازم به ذکر است اسماعیل قادری فر مدیر كل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل درباره فعالیت های دبیرخانه جشنواره عنوان کرد: مسئولیت دبیرخانه های استانی جشنواره پنجم طی ابلاغیه ای از سوی معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر محترم کشور به استانداری های سراسر کشور واگذار شده است تا استانداری ها بتوانند با استفاده از ظرفیت شرکت ها، نهادها و به ویژه پارک های علم و فناوری و بنیادهای نخبگان استانی طرح های با کیفیت مناسب و فناوری های رقابتی صنعت ساز بیشتری را شناسایی کنند و این طرح ها به جشنواره راه یابند.


رسول زرگرپور استاندار اصفهان این جشنواره را جلوه ای از فناوری های ایرانی عنوان کرد و اظهار داشت: ماحصل تلاش شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری در تحقق اقتصاد دانش بنیان، در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود.

رسول زرگرپور ارج نهادن به جايگاه رفيع پژوهش و پژوهشگران، مخترعان، فناوران و نوآوران برتر در عرصه ملي و شناسايي و معرفي طرح هاي فناورانه برتر در زمينه هاي مختلف علمي،‌فناوري و صنعتي را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.

 

دکتر سورنا ستاری، معاون علم و فناوری رئیس جمهوری در بازدید از نمایشگاه علم تا عمل از غرفه شرکت گوکرن و تولیدات سالم و ارگانیک بازدید نمود و از تلاش ها و خدمات ارائه شده تجلیل به عمل آورد.

Gokarn co dar jashnvare elm ta amal 93 2

 

 

دکتر ستاری، معاون علم و فناوری رئیس جمهوری و جناب آقای حسین سیستانی معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداری اصفهان در حال بازدید از غرفه شرکت گوکرن تولید کننده محصولات سالم و ارگانیک.

 Gokarn co dar jashnvare elm ta amal 93 1

 

  

خبرگزاری گوکرن