نمایش از چهارشنبه, 28 مرداد 1394 10:19
پرینت

 

 بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دستاوردهای شرکت گوکرن

 

 

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، طی سفر یک روزه‌ی خود به شهر اصفهان و حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان) از طرح های مهم دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناوری نیز بازدید به عمل آورد.

که دستاوردهای شرکت گوکرن یکی از طرح های مذکور بود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جمع معاونان و مدیران این دانشگاه حضور یافت و به گفت‌وگو با آنان پرداخت.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، سورنا ستاری با حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) و بازدید از طرح‌های مهم دانش‌بنیان این دانشگاه و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی آن، با ستودن اقدامات این مراکز تحقیقاتی و تحسین تجهیزات خوب آن، از دکتر واشقانی خواست ترتیبی داده شود که آزمایشگاه‌های تحقیقاتی واحد اصفهان(خوراسگان) به سامانه آزمایشگاهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متصل شود تا امکان ارسال پژوهش‌ها و تحقیقات و حمایت از تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه فراهم باشد.

دکتر ابراهیم واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در این بازدید، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را همراهی می‌کرد.

در ادامه ستاري و هيأت همراه در مركز رشد واحدهاي فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد اصفهان (خوراسگان) حضور يافتند. ستاري در اين برنامه طرح توليد داروهاي گياهي كه امكان جايگزيني با داروهاي خارجي وارداتي را دارند، طرح درمان زخم هاي ديابتي با استفاده از لاروهاي مگس، طرح توسعه توليدات ارگانيك محصولات كشاورزي و پروژه توليد تجهيزات ليزر و تجهيزات برقي آزمايشگاهي را مورد بازديد قرار داد.

 

ستاري با بيان اينكه امروزه در دنيا دانشگاهها در توليد ثروت، بخش بزرگي از توليد ناخالص ملي كشور خود را به خود اختصاص داده اند عنوان كرد: ما بايد به فرزندان و دانشجويان مان بياموزيم كه اشتغال، استخدام نيست و بايد خود دانش آموختگان، كارآفرين و توليد گر و ثروت آفرين باشند.

معاون علمي و فناوري رياست جمهوري گفت: بايد فرهنگ توليد ثروت ناخالص ملي در كشور بر پايه علم و دانش باشد، بايد اين نگرش كه ثروت دولت با پول نفت و خام فروشي باشد، تغيير كند و بايد استادان در اين خصوص نگاه جديدي داشته باشند.

 

bazdide Dr Satari az mahsolate sherkate gokarn www.organiccenter.ir 3

bazdide Dr Satari az mahsolate sherkate gokarn www.organiccenter.ir 2bazdide Dr Satari az mahsolate sherkate gokarn www.organiccenter.ir 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

bazdide Dr Satari az mahsolate sherkate gokarn www.organiccenter.ir 4

 

 

  

  

خبرگزاری گوکرن/ تابستان 94

خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی آنا

باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران ایسکانیوز

دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)